Harbi Gazete

UBER’E RAKİP YERLİ ÇAĞRI MERKEZİ

Taksiciler, yerli taksimetre üreticisi Atak Taksimetre’nin geliştirdiği yeni ürünle kendi çağrı merkezini kurma imkanı bulabilecek, Uber’le daha rahat mücadele edebilecek

UBER’E RAKİP YERLİ ÇAĞRI MERKEZİ
335
10 Mayıs 2018 - 16:52

Yerli taksimetre üreticisi Atak Taksimetre’nin geliştirdiği yeni ürünle kendi çağrı merkezini kurma imkanı bulabilecek taksiciler, Uber’le daha rahat mücadele edebilecek. Atak Taksimetre adlı şirket, geliştirdiği tablet taksimetre, Bayrampaşa Ramada Otel’de düzenlenen ve çok sayıda esnaf odası başkanı, taksi bayisi temsilcisi ile taksicinin katıldığı toplantıda tanıtıldı. Yeni tablet ürünüyle tüm taksi durakları kendi call center’ını kurabilecek. Taksilere internet ağı da sağlayacak tablet taksimetreler, aplikasyonla merkezi bir ağda birleşebilecek. Bir araya gelerek gerekli izinleri alan taksiciler, kendi çağrı merkezlerini kurma fırsatı bulacak.

Tamamen yerli  ve milli
Tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen yeni ürün sayesinde, taksici esnafının son zamanlarda Uber ile yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor. Avrupa standartlarında üretilen taksimetrede, GPS, telefon, internet, navigasyon ve iç-dış kamera gibi birçok teknolojik özellik bulunuyor. Yeni taksimetre, taksi müşterilerine hem teknolojik konfor sağlayacak hem de araçlardaki güvenliği üst seviyeye taşıyacak.

“Esnafımız dilerse bedava bile kurarız”
Atak Taksimetre Yönetim Kurulu Başkanı İlbeyi Beyaz, Atak Taksimetre olarak, kısa sürede yurt genelinde geniş bir ağa sahip olduklarını belirterek, Avrupa standardındaki teknolojiyi Türkiye’ye kazandırdıklarını söyledi. Beyaz, “Hükümetimizin başlattığı ‘yerli ve milli’ ürün kullanma akımına bir destek de bizden olsun. Biz bu akımın destekçisiyiz. Zaten bu yüzden olumsuzluklara rağmen yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Esnafımız için geliştirdiğimiz yeni yerli ürünümüzle, esnafımızın başına adeta bela olan dış odaklı uygulamaların kaldırılmasını umuyoruz. Kaliteyse kalite, teknolojikse en teknolojik, ayrıca yerli ve milli. Artık kullanması esnafımızın tercihine kalmıştır.” diye konuştu.

 

 1. havalimanına yerli çağrı merkezi
  Çağrı merkezleri için büyükşehir belediyelerinden izin gerektiğini anlatan Beyaz, bir araya gelecek en az 500 esnaf, gerekli izinleri alarak, kendi çağrı merkezlerini kurabileceğini dile getirdi. Taksici esnafına bu konuda sınırsız destek vereceklerini vurgulayan Beyaz, “Biz esnafımız için çağrı merkezleri kurmaya da hazırız. Tablet taksimetremize entegre edeceğimiz aplikasyon yazılımlarımız hazır. Ancak, büyükşehir belediyesiyle lisans almak için müracaat edeceğiz. Gerekli izni aldığımızda esnafımıza İstanbul’da yerli ve milli çağrı merkezi de kuracağız. Bunu yurdan dört bir tarafında yapabiliriz. 3. havalimanı taksiciler kooperatifinden de teklif aldık. Biz esnafımıza her türlü kolaylığı yapmaya hazırız. Yeter ki talepte bulunsunlar. Biz onlara gerekirse bu sistemi bedava bile yaparız” şeklinde konuştu.

Taksiciler Esnaf Odası: Destekliyoruz
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu da taksiciler olarak teknolojiye ayak uydurmak zorunda olduklarını belirterek, “Teknolojiye ayak uydurmadığımız ve geciktiğimiz için şu anda global hırsızlarla uğraş içerisindeyiz. Ama, böyle yerli firmalar olursa yolcu ve taksiciyi buluşturursa hem esnafın kazancı artar hem müşteri memnuniyetimiz artır. Bir meslek kolu teknolojiyle kendisini yenilemiyorsa, bitmeye mahkumdur. Atak taksimetre de yolcuyla müşteriyi buluşturan bir call center sistemi yapmış, biz de bu tür yerli teknolojik ürünlerin yapılmasını destekliyoruz. Oluşacak rekabet ortamında da hem esnafımız hem vatandaş kazanacaktır” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Harbi Gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. | Site haritası