Harbi Gazete

BATI’NIN VAHŞİ YÜZÜ

BATI’NIN VAHŞİ YÜZÜ
İsmail HASBAL
İsmail HASBAL( ismailhasbal@harbigazete.com.tr )
1.380
22 Haziran 2018 - 0:03

Kim Hıristiyan, kim Müslüman, Batı kimin, Doğu kimin?

Hilalin devamı olarak gönderilen Hz. İsa’nın Müslüman halkası rahip Barire mi Hıristiyan, yoksa İsa’ya mal edilen ve Bahire gibi masum inanç sahiplerini Endülüs’te, Kudus’te, Srebranica’da, Quantanamo’da acımasızca katleden bugünkü Haçlı Batı mı Hıristiyan?

Rahip Bahire, peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV), daha doğumdan kısa süre önce geleceğini haber veren ve “ölmez yetişirsem ona iman edeceğim” müjdesini veren Hz. İsa peygamberin ümmetinden biridir. Dolayısıyla Batı’nın üstün gücene itiraz edenlerden biridir.

Bu yüzden batıya bu kadar yüklenirken Rahip Bahire’den günümüze gelen çok özel ve çok küçük çapta denecek gönül insanlarını bundan müstesna tutuyorum. Keşke Batı bu olsaydı. Ama Batı da ne din ne de siyaset mantığı hiçbir zaman böyle olmadı. Böylesine hem içi boşaltılmış dini veçhesiyle hem yozlaşan siyasetiyle her devirde mazlum insanlık ailesine zulmetmekten yana taraf aldı. Böylece de hem Yaratıcı kudret sahibiyle savaştı hem mazlum insanlık ailesiyle kapıştı.

Tek başına bu son satırda geçen iki tespit bile Batı’daki dinden siyasete bu denli zihin ve niyet bozukluğunu anlamaya yeterli bir gösterge olsa gerek.

Batı’yı ilahi din ve evrensel siyaset gerçeğinden uzaklaşıp hem mazlum insanlığa hem de yüce yaratıcısına bu kadar nankör yapan sebep ne?

Batı’nın kibri yukarıda da izah edildiği gibi önce Allah’tan uzaklaştırdı, sonra da ilahi din ve peygamber gerçeğinden… Sonuç hem Allah’tan uzaklaşmak hem dini dünyevileştirmek hem peygamberi putlaştırmak olunca da Batı denen bu varlık çılgın bir millet soysuzluğunu korumaktan geri durmadı. Bu da ister istemez bu barbarları doğuya karşı sevimsiz yaptı. Masum doğu da bu milleti işte bu yüzden sevmiyor. Sonra da “Sen kim oluyorsun da beni sevmiyorsun?” diye böyle bir milletin başına bomba yağdırıyor. Yeri geliyor ambargolarla, yeri geliyor vatanlarını işgal yolu ile ocaklarını söndürüyor, namuslarını kirletiyor. İşte Batı böyle bir Batı.

Doğu’nun ve Batı’nın Yaratıcısı olan yüce Allah’tan böylesine üstün görme hastalığıdır ki, tarih boyu Batı’yı,  Doğu’nun mazlum insanlığına karşı işte böylesi bir ayrık otu olarak görme bedbahtlığına itti ve halen de bu ırsi hastalık Batı’da devam ediyor.

Sonuç olarak eğer Batı, çağlar boyu süren böylesine aşağılık bir gidişattan kurtulup İslam ümmeti gibi Allah’a kul olmanın muhabbetini yaşayacak bir tekamüle kavuşsa inanın her şey bitecek. Dünya da her şey süt liman olacak ama Batı bu, böyle gelmiş, böylesi bir soysuzlukla da yok olup gidecek.

 

Çanakkale Savaşı’nda kendisine kurşun sıkan yaralı düşman askerini tedavi ettikten sonra birliğine teslim sonrası dönerken, benim o askerimi arkasından vuracak kadar insanlığını kaybetmiş Batı klasiğinden acı bir hatıra!

Batı’yı böylesine yok yere korkutan ve sonra da bu korkuya kibre dönüştüren işte böylesi bir itikat dengesizliğidir. Tarih boyu eğer Batı’nın genel yapısında mazlum insanlığa karşı bir acıma duygusu gelişmemiş ise sırf bu sebeptendir. Çanakkale şehitlik abidesini gezerken duymuştum. İngiliz askeri yaralanmış yerde yatıyor. Müslüman Türk askeri o halde onu alır. Zığındere’deki revire getirir sonra da alıp birliğine yakın bir yere teslim için yola çıkar. Ancak Batı’nın böylesine itikatsız ruhla canavarlaşan ruhu, onu o dönüş yolunda arkasından vurur şehit eder. Batı işte böylesine itikatsız ve böylesine barbar bir millettir. Böylesine tek dişi kalmış canavardır. Batı böylesine kalleş ve işte böylesine kahpe bir millettir. Yalancı ve sözünde durmayan bir millettir.

Batı adına bu alçaklığın son örnekleridir. Çanakkale’de, Bosna’da, Cezayir’de, Filistin’de, Mayanmar’da, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Ruanda’da ve ABD’de Kızılderili bir neslin yok edilmesinde Batı’nın ortaya koyduğu insanlık dışı barbarlık ve hayvanları bile gerilerde bırakan canavarlık ve soykırım…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Harbi Gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. | Site haritası