Harbi Gazete

Afganistan’ı yine kana buladılar!

Afganistan’ı yine kana buladılar!
Aslan Balcı
Aslan Balcı( aslanbalci@harbigazete.com.tr )
344
10 Nisan 2018 - 15:49

Korkunç bir katliam daha yaşandı. Görüntüler karşısında içimiz parçalandı. Tam bir trajedi. İşgalci ABD güdümündeki Afganistan Hava Kuvvetleri’nin (AHK) ülkenin kuzeyinde yer alan Kunduz şehrindeki bir medreseye düzenlediği saldırıda 101 küçük çocuk şehitoldu. Üzülmemek elde değil. Küçücük çocukların bedenleri devasa bombaların etkisiyle etrafa savruldu. Oysa o çocuklar bu baharın gelmesiyle oyunlar oynayacak, okulunu tamamlayacak ve erdemli bir birey olmaya çalışacaktı.

Emperyalist işgalci güçlerin eğittiği ve emrindeki köle ruhlu mankurtlar bu çocukların hayallerini ve hayatlarını çaldı. Onlara hediye yerine gökyüzünden katil bombaları attılar. Kunduz’da aslında insanlık ve masumiyet öldürüldü. Hiçbir suçu olmayan bir kısmı henüz buluğ çağına bile girmemiş olmasına rağmen “düşman” diye nitelendirilerek katledildiler.

İslam beldelerinde çocukların ömrü neredeyse kelebeklerin ki kadardır. Daha baharını yaşamadan toprağa düşen fidanlar hep bizim çocuklarımız oluyor. Oysa biz çocuklara çok değer verir onların uyuduğu zaman asla ses çıkarmayız. Batı dünyası ise bizim bebeklerimiz katledildiği zaman ses çıkarmıyor. Oysa tam tersi olmalıydı. Görüntüler içimizi parçalıyor. Hele toprağa verilen şehitlerin merasimi çok daha acı ve can yakıcı. Bu katliam batıda bir şey ifade etmiyor ama insafı olanlara çok şeyler anlatıyor. Batının ürettiği terör örgütlüleri bahane edilerek İslam topraklarını işgal eden emperyalistler bu pis ve kalleş oyunlarına bir son vermeli. Bıktık artık!

Güç gösterisine sıra geldiğinde, evde oturan insanların kolundaki saatin markasını bile ayırt edebildiklerini böbürlenerek anlatan katil ABD, Kunduz’da hafızlık eğitimini bitirip belge almak için yapılan törene kimlerin katıldığını tespit edemedi mi? Yoksa emir komuta görevi 10 yaşındaki küçük çocuk ile elinde silahı olan Taliban militanlarını ayırt edemeyecek kadar ayyaş ve canavar ruhlu kişilere mi teslim edildi?

Emperyalistler hafızlardan korktuğu için bu katliamı yaptı

Her zamanki gibi Avrupa ve Batı Kamuoyu çocukların katledilmesine de sessiz kaldı. BM hala olayın ne olduğunu tam anlamıyla raporlayamamış, Siyonistlerin oyuncağı olan Suudi Arabistan ve köle ruhlu Körfez ülkeleri ise saldırının aydınlatılmasından sonra beyanat vereceklerini dile getirdiler. Sizin vereceğiniz beyanatında, yapacağınız kınamanın da cani cehenneme. Şeref yoksunu yaratıklar!

Afganistan’da barışı tesis edebilecek körpe fidanlar katlediliyor onlar hala uyduruk rapor ve yalancı şahitlerin beyanına göre hazırlanmış dosyalara bakıp ona göre tepkilerini vereceklermiş. Bu hafızlar aldıkları Kur’an-ı Kerim eğitiminin ardındanyükseköğretimlerini de tamamlayıp belki de ülkede akan kanının akmasına mani olacaktı. Bu çocuklar ABD, Avrupa ve tüm emperyalistleri korkutmuş olacak ki Afganistanlı yerli işbirlikçileri eliyle katledilmeleri sağlandı.

Hafızlıklarını tamamlayan öğrenciler için tertiplenen diploma töreninde aileler çocukların bu mutlu anına şahit olmak, hem de Kur’an-ı Kerim ziyafetinin olacağı anlamlı bir törene katılmak için daha sabahın erken saatlerinde yurtlarından kalkarak geldiler. Birçoğu fakir ama vakarlı insan yeni bayramlık elbiselerini giyerek koşarak geldi. Şehadete koştuklarından habersizce tören yerine gelen aileler çocuklarına son kez sarılarak vedalaştılar. Bir sonraki buluşma yerinin mahşer günü olacağını bilmeden canlarına mal olacak bombaların gökten yağmasını bekledi.

Taliban militanlarının bu törene katıldığı veya katılacağı varsayımı üzerine ABD destekli AHK devasa uçakları kaldırarak törenin yapıldığı alana bombalar yağdırıldı. Medreseye atılan bombaların hiçbiri Taliban ve DEAŞ teröristlerinin inlerine ve karargâhlarına atılmadı. Çünkü bu tur bombalar gerçek teröristlerin karargâhlarına atılırsa örgüt biter, dağılır. O zaman ABD ve diğer soytarıların Afganistan’da kalmalarını gerektirecek bir sebep kalmayacak. Bundan dolayı bu korkaklar teröristlere değil her zaman sivilleri hedef almıştır.

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır”

Yapılan bu katliam ilk kez olmuş bir olay değildir. ABD, Fransa, İngiltere, Almanya ve diğer kan emici vampirler bu tür vahşetlere imza atarak tarihlerine leke sürdürmeyi devam ettiriyor. Bu vampirler gerçek anlamda kanla ayakta durabiliyor. Afganistan’da 101 hafızın katledilmesi batılı emperyalistler için aslında bir anlam ifade etmiyor. Bu vahşeti sadece bir istatistik değer olarak görüp öyle değerlendirmektedir. Bizim gibi acı çekmiyor, üzülmüyorlar.

Bir vahşet karşısında nasıl bu denli kör ve sağır kalabildiklerini batılı bir gazeteci dostuma sormuştum. Bana çok duygusal olduğumu ifade ederek, kendilerinin ise olaylar karşısında soğukkanlı olduklarını dile getirmişti. Bende kendisine katliam ve vahşet olaylarına bakışta vicdan, insanlık ve hakkaniyet ölçüsünü nereye koyacağız? dediğimde, bu terimlerin önemli olduğunu ancak bunların yöneticiler tarafından düşünülmesi gerektiğini kendilerinin halk olarak bu tür olaylara bir tepki vermediklerini dile getirdi.

Batılı insanlar ne yazık ki katliam ve haksızlık karşısında tam da böyle duygusuzca davranıyor. Ölen veya zarar gören kendilerinden birisi değilse hiç üzüntü duymuyor ve yapanlardan hesap sorulmasının gereksiz olduğunu düşünüyorlar. Ancak kendilerine karşı en küçük bir insan hakkı ihlali olduğunda ise bütün yürürlükte olan ve olmayan kanunların işletilmesini isterler. Gazeteci dostuma katılmadığımı belirterek kendisine şöyle demiştim: “Batı toplumunda, sizden olmayanlara karşı işlenen suçlara duyarsız, size işlenen haksızlıklara karşı ise hakkınızı savunursunuz. Bizde ise haksızlığa uğrayan herkes için eşit davranırız. Çünkü inancımızda ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ buyruğu olduğundan bizler batılıların ve hayvanların da hakkını savunuruz

Hafızlık eğitimini tamamlayan çocukların diploma töreninde ilk etapta 101 çocuk ile birlikte 50 veli hayatını kaybetmiş, yaklaşık 200 kişi yaralanmıştı. Merasimde olanlarla birlikte şehit olanların tamamı sivildi. Hiçbirinde silah yoktu. Hele Taliban veya DEAŞ teröristi yoktu. Zaten onlar bu tür merasimlere gelmez. Gelseler de mutlaka katliam yapmak için gelirler. Çünkü onların derdi Müslümanlarla. Şimdiye kadar bu terör örgütleri hangi emperyalist güce gerçek anlamda saldırı yapmış veya zarar vermiştir? Bebek katili PKK gibi vekâlet savaşı yürüten bu kanlı örgütleri kullanan ABD ve bati emperyalizmi kendine karşı eylem yapmalarına izin vermezler.

Afrin’de bizi eleştirenler Kuduz katliamına ses çıkaramıyor!

Afganistan yönetimi ve işgalci ABD’nin “Orada Taliban militanları vardı” yalanının hiçbir temeli yoktur. Tamamen yalan ve katliamın üzerini örtmek için uydurulan aptalca bir senaryodan başka bir şey değildir. Kunduz’un Daşti Arçi Kaymakamı Nasruddin Sadi, saldırının hafızların icazet töreninin yapıldığı medreseye yapıldığını bizzat teyit etmiştir. Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Mısyonu (UNAMA) ve Devlet Başkanı Eşref Gani de olay hakkında soruşturma başlattıklarına yönelik iş olsun diye beyanat verdiler.

Çocuk celladı ABD her zaman ki gibi suçu AHK’ya attı. “Saldırıyı biz yapmadık” diyorlar. Doğru ancak AHK’ya emir ve yalan istihbaratbilgisini leylekler mi verdiSuriye, Yemen, Libya ve her yerde olduğu gibi burada da ABD Afganlıları sattı. Üstüne üstlük bu olaydan üzüntü bile duymuşlar(!) Bu arada unutmayalım ABD’nin Afganistan büyükelçisi FETÖ ve PKK destekçisi John Bass denilen zibidibulunmaktadır. O katil sevicinin olduğu yerde katliamın olacağı muhakkaktır.

Siyonist İtrail başta olmak üzere batılı birkaç züppe ülke askerlerimizin Afrin’e gerçekleştirmiş olduğu Zeytin Dalı Harekâtınıeleştirme cüretinde bulundu. Aptalca eleştirinin akabinde bu olayın vuku bulması ve söz konusu ülkelerin bu katliama ses çıkarmaması bizi güldürdü. Bu batılılar gerçekten çok komik yaaa! Afrin’de tek bir sivilin burnu kanamamışken ABD’nin güdümündeki hainlerin katliamına ses çıkaramamalarını artık garip karşılamıyoruz.

Eşref Gani katillerin kim olduğunu biliyor. Kendini koltuğa oturtan emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçilerinin kim olduğunu biliyordur. Samimi ise işgalcileri ülkeden çıkarma yönünde hiç olmazsa bir girişim başlatsın. Ama yapamaz. Onun böyle bir düşünceyi aklının ucundan geçirdiği sezilirse o koltuğa bir saniye dahi daha fazla oturamaz. Küçük bir menfaat için maalesef şahsiyetler ve değerler oluyor. Bir ikbal uğruna yaşanan bu vahşete susmaya değer mi?

Allah kimseyi köle, hain ve satılmışlardan eylemesin!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Harbi Gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. | Site haritası