Ünlü Yunanlı tarihçi-filozof, seyyah ve asker Ksenophon, Anabasis isimli eserinde Anadolu ve Mezopotamya'daki Hellen paralı askerlerinin maceralarını anlatırken eserin bir bölümünde, Mezopotamya dağlıklarında yaşayan bazı topluluklardan bahseder; krala bağlı olmayan savaşçı bir topluluk olan bu halka "Karduk" halkı denirmiş.

Eserde bu bölüm şöyle geçiyor: "Bazen de, yükseklere tırmananlar inerlerken Barbarlardan zarar görüyorlardı; çünkü Barbarlar öyle ayağına tez insanlardı ki, çok yakından kaçsalar bile kurtuluyorlar üstelik bir yay ve sapandan başka silah taşımıyorlardı. Ok atmada çok ustaydılar. Yaylarının uzunluğu dört beş ayaktan, oklarının ki ise üç ayaktan daha fazlaydı. Oklarını sol ayaklarıyla yayın aşağı kısmına basıp kirişi kendilerine doğru çekerek fırlatıyorlardı. Okları, kalkanları ve zırhları deliyordu".

Bu halkın yaşadığı alan bugünkü Kuzey Irak ile Güney-Doğu Anadolu arasında kalan o günkü ismi ile "Karduya" imiş.

Kürtlerle ilgili Yahudi kaynaklarında da yazıtlar var ve tarihin Hz. Süleyman(as) zamanına kadar gittiğini yazıyor bu kaynaklar.

İslam dininin inmesinden evvel Kardukların Zerdüşt dinine mensup oldukları yazılıyor.

Fakat İslam dininin inmesiyle birlikte İslamiyeti ilk kabul eden kavimlerden biri de Karduklar, hatta artık o dönemde kavmin ismi "Kurdiler".

Caban-el Kurdi(Cabane Kurdi) ilk Müslüman olan Kürt ve kendisi sahabeden, Hz. Muhammed(sav) kendisini bugünkü Yemen civarında bir bölgeye vali olarak da atıyor.

2. halife Hz. Ömer döneminde ise Kürt kabileleri kitle halinde İslam dinini kabul ediyor.

Kürtlerin büyük çoğunluğu Sünni-Şafii mezhebine mensup. Az sayıda Hanefi olanlar var, yine çok az Şia ve Alevi inancını kabul edenleri de görebiliyorsunuz.

Merwani hanedanı Selçuklu sultanı Alparslan'ın saflarında Romen Diyojen'e karşı savaşıp Anadolunun İslamlaşmasında büyük pay sahibi olmuşlardır.

12. ve 13. yy'da hüküm sürmüş olan büyük Kürt hanedanı Eyyubiler ise İslâma büyük hizmetlerde bulunmuşlardır. Haçlı seferlerinin en yoğun olduğu dönemlerde İslâm sancaktarlığı yapmışlardır.

Büyük komutan, İslâm sancaktarı sultan Selahaddin Eyyubi ise kutsal mekân Kudüs'ü İslâm toprağı yapmıştır.

Haçlı Seferlerinde İslâmın geçilmez seddi, güvenli kalesi olmuştur.

Bunun içindir ki günümüz haçlılarının ve gizli örgütlerinin Kürtler üzerinde intikam alma isteği vardır. Tıpkı kardeşleri Türkler gibi...

Kürtler ve Türkler 1000 senedir "لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ " tevhidinin altında ve yalnızca Allah'a (cc) ve Resulune(sav) hizmet etmişlerdir. Birbirlerinden kopmamışlardır. Zaman zaman kabile çatışmaları olsa da hizmetleri "İslâm" için olmuştur.

Kürtler ne Marxisttir ne Zerdüşttür.

Kürtler terörist değildir.

Kürtler Selâhaddin Eyyubi'nin torunlarıdır.

Kürtler İslâm bekçileridir.

Kürtler kardeşleri Türklerle birlikte Yeni̇ Dünya Düzeninde Ülkemizi, Vatanımızı, Bayrağımızı ve Ümmeti yeni haçlı seferlerinden korumak zorundadırlar.

Kürtler kendilerini cepheye sürüp pisi pisine ölüme atan Uncle Sam ve dostlarının uşağı olamayacak kadar Peygamberine dostturlar.

Kürt kardeşim gelecek bizim, sahip çık!!!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.