Harbi Gazete

Gönül orduları desteği

Gönül orduları desteği
Lokman Ayva
Lokman Ayva( lokmanayva@harbigazete.com.tr )
607
24 Ocak 2018 - 5:36

Her şey gönülde biter veya başlar. Akıl gönlü haklı çıkarmak için uğraşır durur. Eğer gönlün talebi akıl dışı ise buna aşk derler. Lakin gönül her zaman doğruya meyletmez. Çirkini Şeytanca yöntemlerle güzel gösterilene de meyledebilir. Bunun tarihte siyasi sahadaki en bilinen üstadı İngilizlerdir. Bizi Arap kardeşlerimizle, Kürt kardeşlerimizle, Ermeni dostlarımızla, Rum komşularımızla birbirimize düşman ettiler. Ruslar da kader birliği içinde olduğumuz Sırpların, Bulgarların gönüllerine Şeytanca yöntemlerle girip birbirimize düşman ettiler. Bunun gümümüzdeki üstatları arasına ABD ve İsrail de katıldı. Gönle girip her iki tarafı birbirine düşman etmenin farklı ırktan, farklı dinden, farklı dilden olmasıyla ilgisi yok. 1970’lerde “sağ-sol” diyerek bunu yaptılar, daha düne kadar “başörtülü-başı açık”  diye yaptılar. Onların Şeytan’a taş çıkartırcasına bu işleri yapan “pisliği sevdiren” orduları var da bizim niye yok? Peki çözüm ne? Bu uzun girişten sonra “Afrin Operasyonu” bağlamında “Gönül orduları” meselesini nasıl temellendirebiliriz, nasıl ilerletebiliriz, buna bakalım.

Ortada bir tezgahın olduğu ayan beyan ortada. Baktığınız zaman Türkiye’nin Batısı’ndan gelen sadece Frengi Hastalığı, sadece soğuk hava basıncı değil, teröristler, terör planları, Şeytani yöntemler de geliyor. Nereden anlıyorum? FETÖ Batı’da. PKK Batı’da. DHKPC Batı’da. DAEŞ Batı’dan. Tilkinin de dönüp dolaşıp vardığı yer Batı’daki kürkçü dükkanı. Nereden mi anlıyorum? “Kimyasal silah var”, “demokrasi getireceğiz”  diye Irak’a müdahale ettiler. Ülkeyi paramparça ettiler. Nereden mi anlıyorum? İşte Filistin meselesi. Dinleri, mezhepleri, ırkları, dilleri, siyasi görüşleri ne olursa olsun oraların insanları yeter ki birbirlerini kırıp geçirsinler. Tek dertleri o.

Şimdi yeni pisliklerine bakın. Irak’tan Suriye’nin Batısı’na, Akdeniz’e kadar olan bölgeye “Kürt Koridoru” diyor. Bunu niye diyor? Kürt kardeşlerimizin gönlüne girmek için diyor. Halbuki Türkiye, Irak, Suriye hangisi olursa olsun, hepsi de Hepimiz biliyoruz ki bu ülkelerin, ırkları, dinleri, mezhepleri, dilleri, siyasi görüşleri ne olursa olsun bu ülkelerin vatandaşlarınındır. Türkiye dediğiniz ülke, hiç bir ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlarının ülkesidir. Hatta henüz doğmamış, gelecek nesillerin ülkesidir. Biz niye birbirimize düşman olalım? Biz onların ülkesini bölmek için uğraşıyor muyuz? Kendi ülke insanları arasında ayrımcılık yapıyorlar ama biz gündeme getirmiyoruz. Dinlerine göre ayrım yapıyorlar. İrlanda, Afrika, Çin gibi ülkelerden gelmiş, Alman, İspanyol, Kızılderili birçok insan var. Hangi zaman, “Siz bölünün” dediğimizi duydunuz? Dünyanın başına belâ olmasınlar da kendi içlerinde huzurlu, mutlu bir şekilde yaşasın gitsinler. Bize ne?

Afrin “Zeytin Dalı” Operasyonu başladı. Batılılar “Türkiye Kürtleri öldürüyor” havasını yaymaya başladılar. Mesele terör olunca teröristler insanları öldürürken hiç bir fark gözetmezler. Ortalığı karıştırırlar. Hayatı insanların burnundan getirirler. Onları kullananların derdi de budur zaten. Teröristlerin patronlarının dertleri çocukları, gençleri birbirlerine kırdırmaktır. Ölsün, ortalık karışsın, onlara hayat zehir olsun da nasıl olursa olsun… Peki biz teröriste, “Benim teröristim, buna dokunmayalım” diyebilir miyiz? Elbette ki diyemeyiz. Terörist insanlığın düşmanıdır. Biz bunu gördük. Yeter ki patronlarının uşaklığını üstlenip terörist misyonunu üstlenmesin, annesine, babasına dahi acımaz. Çok geride değil. İşte 15 Temmuz. Asker kıyafeti giymiş teröristler onları yediren, içiren, maaşını veren, değer veren aziz milletine neler yaptı… Peki Türkiye onlara, “Bu Türk, bunun inancı şöyle, bunun mezhebi böyle” dedi mi? Tabi ki demedi ve demez de. Şu anda cezaevlerinde on binlerce tutuklu, mahkum var. Bunların hangi birinde “Türk” ayrımı var? Öyle olsa cezaevlerindeki T.C. vatandaşları azınlıkta olması lazım. Neredeyse tamamına yakını bizim vatandaşımız. Tabi ki dileğimiz suçsuz olanların suçsuzlukları bir ân evvel anlaşılsın, suçlular da bir ân evvel yanlışlarından kurtulup herkes gibi güzel bir hayata devam etsinler. Ben kendimi gönül ordusunun bir eri olarak görüyorum. Diyorum ki, bizi birbirimize düşman etmek için canla başla çalışıyorlar. Biz de inatla hem kendimiz birbirimize düşman olmayalım, kalbimizi dahi kırmayalım; hem de Afrin’de, Kobani’de, Kandil’de, diğer yerlerde yanlışta olanlardan bildiklerimiz varsa bu yanlışlarından dönmelerini, hayatı güzel bir şekilde yaşamalarını temin edelim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Harbi Gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. | Site haritası