Harbi Gazete

Doğu Guta’da emperyalistlerin soykırımı devam ediyor!

Doğu Guta’da emperyalistlerin soykırımı devam ediyor!
Aslan Balcı
Aslan Balcı( aslanbalci@harbigazete.com.tr )
294
11 Mart 2018 - 12:23

Gerçek anlamda soykırım ve katliamın yapıldığı Suriye’nin Doğu Guta mahallesinde ne yazık ki ölüm kusan bombalar ve kimyasal silahlar hala kullanılmaya devam ediyor. Rusya ve İran destekli Beşşar Esed rejimi masum ve sivil halkı katletmesinin önüne geçilemiyor. Dünya ülkelerinin sözde çatı kuruluşu olan Birleşmiş Milletler (BM) Doğu Guta’da ateşkes ilan etmişti. Peşinden de “acil” kelimesini eklemeyi ihmal etmeyen BM aldığı kararı tatbik ettirmekten aciz. Zaten onlardan bir medetbeklemiyorduk. Ateşkesin uygulanmayacağını daha önce dile getirmiştik.

BM’de uzun uzadıya oturumlar yapıldı. Rusya oturumları engellemeye çalıştı. Sonunda kirli pazarlıklar yaparak Rusya’ya işlemiş olduğu insan hakları suçlarından tam muafiyet tanındıktan sonra BM Güvenlik Konseyi’nde 2401 sayılı ateşkes kararı alındı. Asla güvenilmeyecek ve katliam dosyası kabarık olan Rusya kendi aldığı ateşkes kararına uymadığı gibi lanetli Baasrejimi de alınan karara uymayıp halkını katletmeye devam ediyor.

Karar gereği Doğu Guta’ya gıda, ilaç, su ve insanı yardımlar sokulacaktı. Hastalar ise tedavi için hastanelere nakledilecekti.Türkiye bunun için hazır olduğunu ilan etmesine rağmen katiller hastaları bize değil rejimin hastanelerine gidebileceklerini ilettiler. Zaten halk rejimden ve onun cellatlarından korktuğu için yıllarca bu bombardımana ve açlığa mahkûm oldu. Esed’ın hastanesine gidip de tedavi olan şimdiye kadar kimse yok. Onlar tedavi değil işkence yaparlar. Az bir kısım ölümü göze alarakrejimin eline geçmeyi kabul etti.

Suriye’de birçok kişi artık ölümü yaşama tercih ediyor. Çekilen bunca acı ve ıstırabın son bulması için ölümü bir kurtuluşolarak görenler katil Esed’ın cellatlarına teslim oldu. Bu kişileri hastane yerine yerin altında inşa edilen işkence hanelere götürüldükleri biliniyor. Bu kötü akıbeti bilen hastalar bombalanmış evlerin bodrumlarında yokluk içinde yaşamaya devam ediyor.Türkiye dışında bu kişilerin bir beklentisi ve ümitleri de yoktur.

BM’nin 5 dilsiz şeytanı ateşkes kararının arkasında duramıyor!

Haydi, Rusya her zamanki gibi kahpelik ve kalleşlik yaparak kendi verdiği karara ihanet ederek Doğu Guta’da sivilleri bombalamaya devam etti. Peki, Diğer üyeler neden Rusya’nın bu hukuksuz tutumuna ses çıkarmıyor? Onlarda en az Rusya kadar verdikleri karardan sorumlu değiller mi? BM’nin 5 daimi canavarı aslında birbirinden farklarının olmadığını her daim dile getiriyoruz. Bu katiller ve sömürgeci emperyalistler birbirini besliyor. Masum sivillerin katledilmesi umurlarında bile değil.

Doğu Guta’da yaklaşık 400 bin sivil yıllardan beri abluka altında tutuluyor. İran’ın gözü dönmüş haşhaşileri ile birlikteHizbullah’ın canavarlaşan militanları yetmezmiş gibi rejim adına paralı askerlik yapan katiller sürüsü ve Rus birlikleri her gün meskûn mahalleri bombalayarak savaş suçu işliyorlar. Ancak bugünkü şartlarda, ne yazık ki, söz konusu katilleri durduracakbir mekanizma yok.

BM bırakın ateşkesi uygulatmayı Esed rejimi ile muhalifler arasında teröristlerin serbest bırakılması için resmen pazarlıkederek 15 militanın serbest bırakılmasını sağladı. Bunun karşılığında da 13 yardım aracının Doğu Guta’ya ulaşmasına izin verildi. Terör örgütü DEAŞ bağlantılı olduğu bilinen Heyet Tahrir’uş Şam militanları muhaliflerin esir düşmüştü. Sözde rejimin, ABD’nin dolaysıyla BM’nin bir numaralı düşmanı olan DEAŞ teröristlerini niçin kurtarmak, özgür olmalarını isterler? Daha önceden beri dediğimiz gibi ortada DEAŞ diye bir örgüt yok. Bu katiller şebekesi başta İngiltere, İtrail, ABD ve diğer emperyalist devletlertarafından kuruldu. Gayeleri Müslümanları ve bölge insanını katletmektir. Bu takas bunun son delilidir.

Dünyanın gözü önünde hukuk ve insanlık onuru ayaklar altına alınıyor. Henüz kundakta olan bebekler kimyasal silah ve devasa bombalarla küçücük bedenler parçalanıyor. Rejim güçleri ve onlara destek ne kadar şeref yoksunu milis ve ülke varsa Suriye’de sivilleri katlediyor ve tecavüz suçu işliyorlar. Hukuk ve devletin olmadığı Suriye’de tecavüze uğradığından dolayı on binlerce masum bacımız resmi şikâyette bulundu. Utancından ve kahrından derdini ve acısını anlatamayan yüzbinlerce masumun olduğunu biliyoruz.

Zeytin Dalı Harekâtını engellemeye çalıştılar

Hele rejimin hapishanelerinde bulunan kadın, çocuk ve erkeklerin uğramış iğrenç tecavüz, işkence ve akla hayale gelmeyen türlü sapık ve sadistçe duygular esirlerin üzerine deneniyor. Hapisten kurtulan bayanların verdiği beyanlara göre, henüz reşit olmayan çocuk yaştaki masum yavrularımıza herkesin gözü önünde 15-16 insan görünümlü hayvanın tecavüz ettiği, kanamadan bu çocukların orada şehit olduklarını anlatıyorlar. Yapılanlar gerçekten vahşetten de öte bir şeydir. Kurbanları dinlerken kanım donuyor, boğazım düğümleniyor.

ABD sözde Suriye’de DEAŞ denilen terör örgütü ile savaşıyor(!) Buna kimse inanmıyor ama onlar ısrarla bu yalanı sürdürüyor.ABD bir taraftan PKK’nin Suriye’deki uzantısı olan PYD/YPG katillerini eğitirken bir yandan da Esed, İran ve Rusya ile işbirliği yapıyor. Nerede şer ve kirli bir iş varsa bu pislikleri orada ortak çalıştıklarını görüyoruz. Masum sivilleri katletmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Söz konusu BM’de 24 Şubat’ta alınan ateşkes kararı Doğu Guta’da uygulanmayınca ABD ve Fransa başta olmak üzere bazı emperyalist ülkeler 2401 sayılı kararın tüm Suriye’de uygulanması gerektiğini aptalca dillendirmeye başladı. Buna hem ülkemizdeki bazı hain ve kripto mankurtlar hem de ülke dışındaki düşmanlarımız dahil olmaya başladı. Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri İle Özgür Suriye Ordusu’nun ortaklaşa yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtını engellemeye çalıştılar.

Oysa karar çok açık şekilde rejimin Şam’ın bir mahallesi olan Doğu Guta’ya yönelik katliam ve ablukayı durdurmaya yönelikti. Ancak TSK’nin başarısını gören bedbahtlar ayak oyunlarıyla bu harekâtı durdurmaya çalışsa da bizden yüz bulamadılar. Şükürler olsun ki her geçen gün Afrin merkeze daha da yaklaşıyoruz. PKK/PYD teröristleri ardına bakmadan kaçmaya devam ediyor. Bebek katili PKK/PYD çocukları cepheye sürerek ölmelerini sağlıyor. Kendileri siperlerden kaçarken geriye henüz çocuk yaşta kandırılıp veya zorla silahaltına alınan acemileri bırakıp kaçacak kadar adi ve katil yüzlerini bir kez daha göstermiş oldu.

Doğu Guta’da katledilen masumların hesabını soracağız!           

Bunca bombardıman ve 2012 yılından beri abluka altında tutulan yaklaşık 100 kilometre karelik alanın içine korkak Rusya, Esed ve İran çapulcuları giremedi. Sadece uzaktan ve havadan bombalayarak koca yerleşim birimlerini tahrip ediyor. Tarihieserler ve camilerle birlikte, okul ve hastanelerde yakılıp yıkıldı. Adeta bir hayalet kent olmasına rağmen silahsız sivil halk topraklarını terk etmek istemiyor.

Mahallenin dışında konuşlanan silahlı muhalif grupları yıllardan beri etkisiz hale getiremeyen rejim ve destekçileri bu kezsivillerden intikam almaya başladı. Rejimin sözde seçkin birliklerinden olan Başkanlık Muhafız Alayı ile ordunun en gözde birimlerinden Dördüncü Bölük ve Kaplan Kuvvetleri mahalleyi abluka altına almış olmasına rağmen 6 yıldan beri katliam dışında hiçbir başarı elde edilmedi. Muhalifler vur-kaç taktığı uygulayarak rejime büyük zayiat veriyor.  Sözde bu gözde birlikler Suriye’de madara olarak alay konusu oldu.

Ancak son günlerdeki yoğun ve akıl dışı hem Rusya’nın hem de rejimin bombardımanı sonucunda koca mahalle resmen ikiye bölünmüş oldu. Katil ordusu doğudan batıya doğru bütün alanları adeta yerle bir etti. Hiçbir canlı ve bina dahi bırakılmadı.Misraba beldesinin olduğu alanla Haresta ilçesi arasındaki koridor artık rejim güçlerinin eline geçti. Böylece halkı koruyacak silahlı muhaliflerin gücünün de zayıflamış olmasından ve bölgede kalan yaklaşık 400 bin sivilin katledilmesinden endişe ediliyor.

Doğu Guta’da son bir ay içerisinde yaklaşık bin kişi hayatını kaybetti. Binlercesi de yaralandı. Aslında bu rakamların hiçbirönemi yok. Çünkü orada insanlık ölüyor. Bir kişinin haksız yere öldürülmesi tüm insanlığın öldürülmesi gibidir. Yukarıdaki rakamlar ise istatistikten başka bir şey değildir.

Bebek katili Beşşar Esed’e açıktan ve gizliden destek veren devlet ve örgütler sivillere karşı katliam yapmak, halkı açlığa mahkûm etmek, tıbbı tahliyeleri engellemek, silahsız insanlara karşı kimyasal ve konvansiyonel silah kullanmak gibi savaş suçu işlediklerini bir kenara not edelim.

Bir dilim kuru ekmek bulamadığı için hayatını kaybeden körpecik yavrularımızın hakkını alacak elbet bir babayiğit çıkar. O gücün içimizden çıkması için Allah’a dua ediyorum. Bundan dolayı söz konusu insan hakları ihlallerini bir kenara not edelim. Hesap soracaklara ve tarihe not düşmüş olalım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Harbi Gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. | Site haritası